Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024

Φινάλε στα εκτός έδρας με ισοπαλία για την Ξάνθη – Έμεινε στο 1-1 με την Βέροια η SKODA

Κοινοποίηση

Φινάλε με ισοπαλία στις εκτός έδρας φετινές αναμετρήσεις της SKODA ΞΑΝΘΗ στην Super League. Για την 29η αγωνιστική του πρωταθλήματος η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου αναδείχθηκε ισόπαλη με την Βέροια στην Ημαθία με σκορ 1-1.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Γούτα (28’) και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 92’ με τον Γιουσούφ. Αυτή ήταν η 8η ισοπαλία της SKODA ΞΑΝΘΗ μακριά από την έδρα της και η 15η συνολικά στο φετινό πρωτάθλημα. Οι δύο ομάδες είχαν αναδειχθεί ισόπαλες και στο παιχνίδι του α’ γύρου στα Πηγάδια.
Δείτε όλα όσα έγιναν στον αγώνα από το LIVE του ThrakiSports.gr
Οι φάσεις του αγώνα
7’ Σέντρα του Ντιμιτρόφ κεφαλιά του Καρυπίδη έδιωξε ο Καντιμοίρης με επέμβαση σε κόρνερ.
8’ Ο Ζαρόπουλος μπλόκαρε το σουτ του Μεληκιώτη.
13’ Μετά από κόρνερ η κεφαλιά του Ναζλίδη πέρασε άουτ.
17’ Ο Ζαρόπουλος μπλόκαρε το σουτ του Ανάκογλου.
22’ Σέντρα του Γουάλας μπλόκαρε ο Καντοιμίρης.
29’ Σύγχυση στην άμυνα της Βέροιας, ο Γούτας με σουτ από κοντά άνοιξε το σκορ 0-1.
58΄ Σουτ του Μαγέφσκι, η μπάλα βρήκε σε αντίπαλα σώματα και κατέληξε κόρνερ.
60’ Μετά από ατομική ενέργεια και σουτ από τον Νιέτο ο Καντοιμίρης απέκρουσε σωτήρια.
61’ Μετά από κόρνερ του Ντιμιτρόφ, η κεφαλιά του Γουάλας δεν βρήκε τον στόχο.
64΄ Καλό σουτ του Ντιμιτρόφ, διώχνει πάλι ο Καντιμοίρης.
68΄ Μακρινό σουτ του Μαγέφσκι, η μπάλα πολύ άουτ.
72’ Το σουτ του Ανάκογλου πέρασε άουτ.
74’ Ο Ζαρόπουλος με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε την προσπάθεια του Μάνου.
85’ Η προβολή του Νιέτο πέρασε λίγο άουτ μετά την πάσα του Ντιμιτρόφ.
92’ Ο Γιουσούφ στην τελευταία φάση σκόραρε κάνοντας το 1-1.
Διαιτησία
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Χρήστος Μήτσιος της ΕΠΣ Ηπείρου με βοηθούς τους κ.κ. Δημήτρη Τάτση (ΕΠΣ Ηπείρου) – Γιώργο Γεωργιάδη (ΕΠΣ Κοζάνης) ενώ 4ος διαιτητής ήταν ο Δημήτρης Στυλιαράς της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας.
Οι συνθέσεις:
Βέροια: Καντιμοίρης, Νέτο, Μαλόν, Πούγγουρας, Σιόντης, Μπαλάφας (75’ Γιουσούφ), Άρτσε (85’ Ξόμπλιος), Μαγέφσκι, Μεληκιώτης (65’ Μάνος), Ανάκογλου, Ναζλίδης.
SKODA ΞΑΝΘΗ: Ζαρόπουλος, Μπαξεβανίδης, Γουάλας, Γούτας, Καρυπίδης, Φλίσκας (44’ λ.τρ. Παπαστεριανός), Βασιλακάκης (82’ Καπετάνος), Νιέτο, Σκούρτης, Καμαρά (60’ Ορφανίδης), Ντιμιτρόφ.