Η Ξάνθη γιορτάζει – Το τελικό πρόγραμμα της Ευρωπαϊκής Γιορτής της Μουσικής

Τετάρτη, Ιουνίου 08, 2016

ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ  ΞΑΝΘΗ

21-22-23 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016

… πρόγραμμα Εκδηλώσεων…

Τρίτη 21 Ιουνίου
ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
Συναυλία Balkan/ska – rock 
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:30
Music Box (Ξάνθη)
Shotgunz (Θεσ/νίκη)
Balguns (Θεσ/νίκη) 

ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)  
Συναυλία.pop - rock
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:30
Παρουσίαση μουσικό εργαστήρι Άγγελου Μουρβάτη "The KIDS' ROCK project" + :
Poisonous FT (Ξάνθη) 
Wheelchairs (Ξάνθη) 
Soldout  (Ξάνθη) 
HT  (Ξάνθη) 
V for Vampul  (Ξάνθη) 
Lost M (Ξάνθη) 
SM 57  (Ξάνθη) 
Stage Hijack (Θεσ/νίκη)
και πολλά άλλα σχήματα.

ΑΥΛΗ ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΜΟΥΣΕΙΟΥ
Συναυλία έντεχνα
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Φωτεινή Τσιγάρα - Κορίνα Σαρικου (Ξάνθη)

ΑΕΡΙΚΟ ΚΑΦΕ/ΡΑΚΙ
Συναυλία Ελλ. Rock – pop/rock 
Ώρα έναρξης 20:00 – 23:30
Joy (Θεσ/νίκη)

LIBRE Cocktail Bar 
Συναυλία rock n roll / swing 
Ώρα έναρξης 22:00 – 23:30
The Banksters (Θεσ/νίκη)

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ
Μουσικά παιχνίδια / κατασκευές
Ώρα έναρξης 18:30 – 20:00
Πρόσκοποι 2ου Συστήματος Ξάνθης
Μουσικά παιχνίδια για παιδιά  
Trash art – φτιάχνουμε μουσικά όργανα

HAPPY LIVING CAFÉ/BAR 
Έκθεση φωτογραφίας
Ώρα έναρξης 19:00 – 21:00
Φωτογραφία «Visualize the lyrics Vol.2»

ΣΙΔΕΡΑΔΙΚΟ ΚΑΦΕ/ΜΠΑΡ
ΦΙΛΟΙΣΤΡΟΝ ΚΑΦΕ/ΜΠΑΡ
Συναυλία Experimental /Instrumental /Surf /Cinematic 
Ώρα έναρξης 20:00 – 23:30
Sugar Factory (Κιλκίς)


Τετάρτη 22 Ιουνίου
ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
Συναυλία pop - rock 
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:30
Underfly (Ξάνθη)
The deep soul (Καβάλα)
Meds (Ξάνθη)
Balkanatolia (Κομοτηνή)

ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)
Συναυλία Hip Hop
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:30
Nοrme (Δράμα) 
Αγγελίνα Παπαδοπούλου & Diek Vérité Nue (Ξάνθη) 
Σκιώδης Τύπος (Ξάνθη) 
Μουσικός Ταξιδιώτης (Αθήνα) 
Υπόγειοι Διαβάτες (Ξάνθη) 
Young Mike (Ξάνθη) 
Xanthi Gunz (Ξάνθη) 
Guest : Ελίνα Χατζηανδρέου (Ξάνθη)

ΚΥΒΕΡΝΕΙΟ CAFÉ / BAR 
Συναυλία pop - rock 
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:30
Kyma the band (Θεσ/νίκη)

Nostos Bar 
Συναυλία ελληνικό , ξένο ροκ – έντεχνα
Ώρα έναρξης 22:00 – 23:30
Δημήτρης Πατσαβούδης & Δημήτρης Μαραντάς (Κομοτηνή)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ
Street music 
Ώρα έναρξης 20:30 – 22:00 
Bloco Da Grecia “Fasarioso” (Δράμα)

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ
Χορευτικά / street music 
Ώρα έναρξης 19:00 – 20:30
Παρουσίαση το τμήμα Lindy Hop της ΦΕΞ
Bloco Da Grecia “Fasarioso” (Δράμα)

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ
Street music 
Ώρα έναρξης 20:30 – 22:00 
Bloco Da Grecia “Fasarioso” (Δράμα)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΚΑ  
Street music / παρέλαση κρουστών 
Ώρα έναρξης 20:30 – 22:00
Bloco Da Grecia “Fasarioso” (Δράμα)

HAPPY LIVING CAFÉ/BAR 
Έκθεση φωτογραφίας
Ώρα έναρξης 19:00 – 21:00
Φωτογραφία «Visualize the lyrics Vol.2»

ΑΥΛΗ ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΜΟΥΣΕΙΟΥ
Party dj set
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:30
Party με τους παραγωγούς του Ράδιο Ξάνθη

PICASSO BAR 
Cocktail party dj set reggae / dupstep
Ώρα έναρξης 22:00 – 23:30
Rudeck (Ξάνθη)

Πέμπτη 23 ΙΟΥΝΙΟΥ
ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
Συναυλία pop/rock 
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:30
Καρό Πουκάμισα (Ξάνθη)
U.N. (Θεσ/νίκη)
Diorama (Ξάνθη)
Chroma Vs Κρουστόφωνο (Θεσ/νίκη)

ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)
Συναυλία rock / metal
Ώρα έναρξης 18:00 – 23:30 
Aman Juice (Ξάνθη)
Red Chariot (Ξάνθη) 
The Big Bad wolves (Κομοτηνή)
Μωβ Όνειρα (Ξάνθη) 

ΑΥΛΗ ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΜΟΥΣΕΙΟΥ
Μουσικοθεατρική παράσταση
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
"Λόγια που γίναν τραγούδι" 
από το θεατρικό εργαστήρι ¨Ανατολικά του Νέστου"

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΔΑΓΚΛΗ
Street music 
Ώρα έναρξης 20:30 – 22:00
Halkomaniacs (Δράμα)

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ
Χορευτικά 
Ώρα έναρξης 19:00 – 20:30
Παρουσίαση από το x-dream dance academy
Modern , latin-ballroom, hip hop, zumba, salsa

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ
Street music 
Ώρα έναρξης 20:30 – 22:00
Halkomaniacs (Δράμα)

HAPPY LIVING CAFÉ/BAR 
Έκθεση φωτογραφίας
Ώρα έναρξης 19:00 – 21:00
Φωτογραφία «Visualize the lyrics Vol.2»

ΑΕΡΙΚΟ ΚΑΦΕ/ΡΑΚΙ
Party dj set hip hop – dupstep – trap
Ώρα έναρξης 21:30 – 23:30

ΠΑΛΙΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ
Street music 
Ώρα έναρξης 20:30 – 22:00
Halkomaniacs (Δράμα)

ΙΩΑΚΕΙΜ ΣΓΟΥΡΟΥ & ΟΡΦΕΩΣ 
Street music 
Ώρα έναρξης 20:30 – 22:00
Halkomaniacs (Δράμα)

ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ
Διοργάνωση :
Πολιτιστικός Σύλλογος Ξάνθης «Βάτραχοι»
Σε συνεργασία με το:
Κέντρο Πολιτισμού Δήμου Ξάνθης

Συντονισμός / Υποστήριξη :
rockmadness.gr 

Κοινοποίηση

Δείτε επίσης