Header Ads

novamed

Το πρόγραμμα για την 6η Ευρωπαϊκή Γιορτή της Μουσικής στην Ξάνθη


21-22-23 ΙΟΥΝΙΟΥ 2017
… πρόγραμμα Εκδηλώσεων…

Τετάρτη 21 Ιουνίου
ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
Συναυλία pop - rock – garage rock
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:00
Mousades music school (Ξάνθη)
The Corey’s (Θεσ/νίκη)
Underhill West (Ξάνθη)

ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)  
Συναυλία pop - rock
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:00
Παρουσίαση μουσικού εργαστηρίου Άγγελου Μουρβάτη "The KIDS' ROCK project" 
Underfly (Ξάνθη) 
Poisonous Fingertips (Ξάνθη) 
Wheelchairs (Ξάνθη) 
Fifth Dimension (Ξάνθη) 
και πολλά άλλα σχήματα.

ΠΑΡΚΟ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
Συναυλία Hip/hop 
Ώρα έναρξης 18:00 – 23:00
Rascal Bronx (Ξάνθη)
Ripen (Ξάνθη)
Moken (Ξάνθη)
Fat Billie (Ξάνθη)
Tomik (Ξάνθη)
Cap 10 (Ξάνθη)
Diek verite nue & Stefi (Ξάνθη)
Monologue – D & Soner (Ξάνθη)
Vento (Ξάνθη)
Μια Απλή Τρίλιζα (Ξάνθη)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ
Street music / παρέλαση κρουστών 
Ώρα έναρξης 19:30 – 20:00
Μπάντα αφρικοβραζιλιάνικων κρουστών Λ.Ελληνίδων (Ξάνθη)

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ
Street music / παρέλαση κρουστών 
Ώρα έναρξης 20:00 – 20:30
Μπάντα αφρικοβραζιλιάνικων κρουστών Λ.Ελληνίδων (Ξάνθη)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΚΑ  
Street music / παρέλαση κρουστών 
Ώρα έναρξης 20:30 – 21:00
Μπάντα αφρικοβραζιλιάνικων κρουστών Λ.Ελληνίδων (Ξάνθη)

ΙΩΑΚΕΙΜ ΣΓΟΥΡΟΥ & ΟΡΦΕΩΣ
Street music / παρέλαση κρουστών 
Ώρα έναρξης 21:00 – 21:30
Μπάντα αφρικοβραζιλιάνικων κρουστών Λ.Ελληνίδων (Ξάνθη)

ΚΑΘ’ΟΔΟΝ ΚΑΦΕ / BAR
Συναυλία έντεχνο – λαϊκό
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Πάνος Τσούλης - Θεοχάρης Δημητρακόπουλος - Κώστας Ουζουνίδης (Ξάνθη)

BLACK BOX – OLD TOWN
Έκθεση comics – mus-ink
Ώρα έναρξης 19:00 – 22:00
Κωνσταντίνα Γιώτη & Μαρία Καραλιά 

Πέμπτη 22 Ιουνίου
ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
Συναυλία Balkan - ethnic
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:00
The Dreamers (Καβάλα)
Soundic (Δράμα)
Folk n roll (Ιωάννινα) 

ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)
Συναυλία pop – rock 
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:00
Παρουσίαση μαθητικών groups του studio Music Box και της μουσικής σχολής Ηρ-Ωδειο
Paradise Joy (Ξάνθη)
Another Dream (Ξάνθη)
Unspoken Words (Ξάνθη)
Falling Raindrops (Ξάνθη)
Music Box band (Ξάνθη)
Παιδική Χορωδία ΗΡ-ΩΔΕΙΟ (Ξάνθη)
Vocal group Music Box (Ξάνθη)
Λαικό σχήμα ΤΡΙΧΟΡΔΟ (Ξάνθη)

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ
Μουσικά παιχνίδια / κατασκευές – Χορευτικά 
Ώρα έναρξης 19:00 – 20:30
Πρόσκοποι 2ου Συστήματος Ξάνθης
Μουσικά παιχνίδια για παιδιά  Trash art – φτιάχνουμε μουσικά όργανα
Παρουσίαση από Step up dance studio
Salsa , hip hop , oriental

ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΤΟΥ ΝΕΣΤΟΥ
Μουσικοθεατρική παράσταση
Ώρα έναρξης 21:30 – 23:00
“Σχέδιο Νίκος Καββαδίας”
από το θεατρικό εργαστήρι “Ανατολικά του Νέστου”

ΚΥΒΕΡΝΕΙΟ ΚΑΦΕ / BAR 
Συναυλία pop - rock - έντεχνα
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Ελένη Αρτενιάν (Ξάνθη)

ΚΑΘ’ΟΔΟΝ ΚΑΦΕ / BAR
Dj set έντεχνα - ροκ
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Dj Μιχάλης Ρεκάρης (Ξάνθη)

ΣΙΔΕΡΑΔΙΚΟ ΚΑΦΕ / BAR
Dj set afro- reggae – hip hop
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Dj Aris (Καβάλα)

HAPPY LIVING ΚΑΦΕ / BAR 
Συναυλία pop - rock
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Μιχάλης Χατζόπουλος & Τάσος Αβραμίδης (Ξάνθη)


ΜΕ ΡΑΚΙ & CENTRAL POST
Συναυλία pop – rock
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Μωβ Όνειρα (Ξάνθη)

BLACK BOX – OLD TOWN
Έκθεση comics mus-ink
Ώρα έναρξης 19:00 – 22:00
Κωνσταντίνα Γιώτη & Μαρία Καραλιά 

Παρασκευή 23 ΙΟΥΝΙΟΥ
ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
Συναυλία reggae - rock 
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:30
Patro (Θεσ/νίκη)
Lostre community (Θεσ/νίκη)
Κακό Συναπάντημα (Θεσ/νίκη)

ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)
Παραδοσιακοί χοροί
Ώρα έναρξης 20:00 – 22:30 
Χοροί και τραγούδια από όλη την Ελλάδα 
Τα παιδικά τμήματα του ΧΟΞ υποδέχονται το καλοκαίρι χορεύοντας 

ΠΟΛΥΧΩΡΟΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΣΚΕΨΗΣ «ΜΑΝΟΣ ΧΑΤΖΙΔΑΚΙΣ»
Συναυλία Μουσική από ταινίες και musical
Ώρα έναρξης 20:30 – 22:30
Black Box Summer Concert "Over the rainbow"

ΚΥΒΕΡΝΕΙΟ ΚΑΦΕ / BAR 
Συναυλία έντεχνα – λαϊκά
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Νίκος Χατζάκης (Ξάνθη)

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΔΑΓΚΛΗ
Street music / τραγούδια και μουσικές της Θράκης
Ώρα έναρξης 19:00 – 22:00
Τμήμα εκμάθησης μουσικών οργάνων + παιδικό τμήμα ΧΟΞ (Ξάνθη)
bb5 'percussion system' Τμήμα Κρουστών της ΦΕΞ (Ξάνθη)

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ
Χορευτικά / street music 
Ώρα έναρξης 19:00 – 21:00
Χορευτική παράσταση απο το Lindy Hop (Ξάνθη)
Halkomaniacs (Δράμα)

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ
Street music – Capoeira Show
Ώρα έναρξης 19:00 – 21:00
Παράσταση από το τμήμα Capoeira της ΦΕΞ
bb5 'percussion system' Τμήμα Κρουστών της ΦΕΞ (Ξάνθη)
Halkomaniacs (Δράμα)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΚΑ
Street music 
Ώρα έναρξης 21:30 – 22:00
Halkomaniacs (Δράμα)

ΙΩΑΚΕΙΜ ΣΓΟΥΡΟΥ & ΟΡΦΕΩΣ 
Street music 
Ώρα έναρξης 22:00 – 22:30
Halkomaniacs (Δράμα)

ΟΡΦΕΩΣ (ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΣΚΙΑΣ)
Street music 
Ώρα έναρξης 21:30 – 22:00
bb5 'percussion system' Τμήμα Κρουστών της ΦΕΞ (Ξάνθη)

NOSTOS BAR 
Συναυλία rock - psychedelic rock 
Ώρα έναρξης 22:00 – 23:00
Voyage 1 - The Electro Acoustic Experiment (Ξάνθη)

ΦΙΛΟΙΣΤΡΟΝ ΚΑΦΕ / BAR
Συναυλία ρεμπέτικα λαϊκά
Ώρα έναρξης 20:00 – 23:00
Δημήτρης και Φώτης (Ξάνθη)

ΚΑΘ’ΟΔΟΝ ΚΑΦΕ / BAR
Dj set 80’s – 90’s Ξένα
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Dj Μιχάλης Καλοτίδης (Ξάνθη)

BLACK BOX – OLD TOWN
Έκθεση comics mus-ink
Ώρα έναρξης 19:00 – 22:00
Κωνσταντίνα Γιώτη & Μαρία Καραλιά 

ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ

Διοργάνωση :
Πολιτιστικός Σύλλογος Ξάνθης «Βάτραχοι»
Σε συνδιοργάνωση με το Κέντρο Πολιτισμού Δήμου Ξάνθης

Ευχαριστούμε την Περιφέρεια Αν.Μακεδονίας & Θράκης και  τον Αντιπεριφερειάρχη Κ. Ζαγναφέρη, για την δωρεάν παραχώρηση του Πολυχώρου Τέχνης και Σκέψης, Αρχοντικό Χατζιδάκι.
Από το Blogger.