Τρίτη, 19 Μαρτίου, 2024

Εκρηκτικό ξεκίνημα και νίκη για την Ξάνθη, 2-1 την Μπότεβ Βράτσα

Κοινοποίηση

Η Ξάνθη σε φιλικό αγώνα που έγινε στο Πράβετς της Βουλγαρίας, εκεί όπου πραγματοποιεί το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της, επικράτησε 2-1 της Μπότεβ Βράτσα. Οι Ακρίτες στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα κατάφεραν να σημειώσουν δύο γκολ καθώς έκαναν το 1-0 με τον Κάστρο στο 16′ και το 2-0 με τον Ορφανίδη στο 20`. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 33ο λεπτό.

Ξάνθη: Ζίβκοβιτς (60′ Γκαραβέλης), Χατζητερζόγλου (60′  Μπαξεβανίδης), Φλίσκας (60′ Λισγάρας), Φασίδης (60′ Σβάρνας), Θυμιάνης (60′ Συλλά), Ορφανίδης (60’Ντε Λούκας), Μελιόπουλος (60′ Καμαρά), Σουλεϊμάν (60’Ντουρίτσκοβιτς), Κίκε (60′ Γέντρισεκ), Φάκης (60′ Σαρπόνγκ), Κάστρο (60′ Μελισσόπουλος).

Η προετοιμασία θα συνεχιστεί με προπονήσεις πριν το επόμενο φιλικό που είναι προγραμματισμένο για την Κυριακή 4 Αυγούστου με αντίπαλο την ΑΕΛ Λεμεσού, πριν την επιστροφή στην βάση.