Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

Ήττα μετά από πολύ καιρό

Κοινοποίηση

Ήττα μετά από πολύ καιρό για τον Λεύκιππο Caffeine ο οποίος δεν τα κατάφερε στην Κομοτηνή και έχασε από τον τοπικό ΓΑΣ με 63-58. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν μαζί στο σκορ κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο στο 11-11. Το τέλος του α΄ ημιχρόνου βρίσκει τον ΓΑΣ στο +6 , όμως ο Λεύκιππος Caffeine μπήκε καλύτερα στο β΄ ημίχρονο και πήρε ελαφρύ προβάδισμα με την λήξη του τρίτου δεκαλέπτου. Το τέταρτο όμως υπήρξε καθοριστικό και βρήκε τον ΓΑΣ , μετά από ένα παιχνίδι γεμάτο αγωνία, νικητή με 63-58.

Πρώτος σκόρερ για τον Λεύκιππο Caffeine ο Νταβουλτζόπουλος με 17 πόντους και ακολούθησε ο Κουμπάνης με 12.

Δεκάλεπτα:11-11, 31-25,38-40, 63-58
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Εκίζογλου
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Λεμονίδης): Ιορδάνογλου 3, Παλάσκας 8 (2), Αθανασίου, Κουτσοβασίλης 3, Λεχούδης 9, Μπορμπίδης, Μαγούλας 7, Ζολώτας 9 (3), Πέντζος 23 (2), Χαλίλ 1.

ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ CAFFEINE(Αμοιρίδης:) Παλλάκης 5, Στασινόπουλος 10, Σταματέλος 2, Κουμπάνης 12, Νταβουλτζόπουλος 17, Δώδος 3, Στεργίου 2, Σαββίδης, Κυφωνίδης, Δάτσης, Κάλφας, Χρήστου 7 (1).