Με το combo του Ολυμπιακού και τα γκολ στο 2.30

Κοινοποίηση

Ενδιαφέρον το πρόγραμμα του Σαββάτου (26/09), με αναμετρήσεις στα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα. Στην ελληνική Σούπερ Λιγκ, ο Ολυμπιακός υποδέχεται στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» τον Παναιτωλικό. Στην αγγλική Πρέμιερ Λιγκ διεξάγεται αμφίρροπο παιχνίδι, με την Μπέρνλι να φιλοξενεί τη Σαουθάμπτον.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (20:30)

Ο Ολυμπιακός επικράτησε 2-0 εντός έδρας απέναντι στην Ομόνοια, στο πρώτο παιχνίδι για τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ. Προηγήθηκε με πέναλτι του Βαλμπουενά στο 69ο λεπτό, πέτυχε δεύτερο στις καθυστερήσεις έπειτα από μαγική ατομική προσπάθεια του Ελ Αραμπί. Απέκτησε σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης ενόψει της ρεβάνς, που θα διεξαχθεί στις 29/09 στο «ΓΣΠ» της Λευκωσίας. Στο πρωτάθλημα έκανε πρεμιέρα με το δεξί, νίκησε 3-0 τον Αστέρα Τρίπολης και μετράει δύο νίκες σε ισάριθμες φετινές υποχρεώσεις. Στα θετικά για το σύνολο του Πέδρο Μαρτίνς το μηδέν παθητικό σε αυτό το διάστημα. Ο Πορτογάλος τεχνικός δεν υπολογίζει στις υπηρεσίες του Φορτούνη, που ταλαιπωρείται από τραυματισμό.

Ο Παναιτωλικός ηττήθηκε εντός έδρας 2-0 από την ΑΕΚ, σε αναμέτρηση που θα μπορούσε το κάτι παραπάνω. Πίσω στο σκορ από το 68ο λεπτό, στη συνέχεια απώλεσε την ευκαιρία να ισοφαρίσει με πέναλτι (75′), δεχόμενος τη χαριστική βολή στο 87′. Ένας βαθμός συγκομιδή μετά από δύο αγωνιστικές στην ελληνική Σούπερ Λιγκ, δοκιμάζεται το βράδυ του Σαββάτου (26/09) στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», όπου μετράει 10 ήττες σε ισάριθμες αναμετρήσεις. Ο τεχνικός Χάβος δεν έχει διαθέσιμο τον Περέιρα (μπακ), διαθέσιμος το νέο μεταγραφικό απόκτημα Αρσούρα (μέσος) και θα κάνει ντεμπούτο.

ΠΡΟΒΛΕΨΗ: Ζευγάρι με ξεκάθαρο φαβορί, ο Ολυμπιακός υπερέχει σε ποιότητα και λύσεις, ενώ η παράδοση είναι συντριπτικά υπέρ του. Ο Παναιτωλικός θα παίξει μαζικά άμυνα για να έχει ελπίδες, με τους «ερυθρόλευκους» να έχουν στο μυαλό και τη ρεβάνς με την Ομόνοια. Κλείνουμε σε μία επαγγελματική νίκη των γηπεδούχων, επιλογή το combo 1+Under 3.5 Goal με απόδοση 2.05 στο Stoiximan.

Δείτε όλες τις νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες στην Ελλάδα.

ΜΠΕΡΝΛΙ – ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ (22:00)

Μεσοβδόμαδα (23/09) η Μπέρνλι νίκησε με σκορ 2-0 στην έδρα της Μίλγουολ. Προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Λιγκ Καπ Αγγλίας, ακολουθεί (30/09) το εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο τη Μάντσεστερ Σίτι. Στην Πρέμιερ Λιγκ προέρχεται από ήττα 4-2 στην έδρα της Λέστερ, σε παιχνίδι μάλιστα που κατάφερε να προηγηθεί (10′). Στη συνέχεια δεν έκανε καλή εμφάνιση, δέχθηκε πίεση και απέτυχε να τα βγάλει πέρα. Μέχρι το 61ο λεπτό δέχθηκε τρία τέρματα, μείωσε προσωρινά στο 73′ και το τέταρτο στο 79′ της έθεσε οριστικά νοκ άουτ. Δεν υπολογίζονται οι τραυματίες Μι (αμυντικός), Γκούντμουντσον (μέσος) και Μπαρνς (επιθετικός). Αμφίβολοι οι Ταρκόφσκι (στόπερ), Ρόμπι Μπρέιντι (χαφ) και Τζέι Ροντρίγκεζ (φορ).

Τραγικό ξεκίνημα από τη Σαουθάμπτον στη σεζόν, μετά από τρία παιχνίδι μετράει ισάριθμες ήττες σε όλες τις διοργανώσεις. Τελευταία το εκτός έδρας 5-2 από την ανώτερη ποιοτικά Τότεναμ, σε ματς που προηγήθηκε (32′) και στη συνέχεια πραγματοποίησε κάκιστη εμφάνιση. Αμυντικά έδειχνε να βρίσκεται σε άλλο γήπεδο, στο δεύτερο ημίχρονο γνώρισε τον διασυρμό. Αναζητείται αντίδραση από το σύνολο του Ραλφ Χάσενχιουτλ, παραδοσιακά η Σαουθάμπτον μπαίνει νωθρά τις πρώτες αγωνιστικές. Στο αγωνιστικό κομμάτι δεν είναι διαθέσιμος ο τραυματίας πολύτιμος Ρεντμοντ (επιθετικός).

ΠΡΟΒΛΕΨΗ: Αμφότερες με προβληματική εικόνα στο ξεκίνημα της Πρέμιερ Λιγκ. Θα επιδιώξουν να αντιδράσουν και να πάρουν το πρώτο θετικό αποτέλεσμα, στα μετόπισθεν κρίνονται ασταθείς και μεσοεπιθετικά διαθέτουν ποδοσφαιριστές για να απειλήσουν. Με αρκετή δόση ρίσκου, ποντάρισμα στο συνδυαστικό Goal/Goal+Over 2.5 σε απόδοση 2.30 στο Stoiximan.