Page Nav

HIDE

Grid

LIST_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Header Ad

Τιτλοι Ειδησεων:

latest

Ο 1ος Νυχτερινός Αγώνας Θράκης ήρθε για να μείνει

Μια γλυκιά φθινοπωρινή βραδιά και ένα σχεδόν ολόγιομο φεγγάρι, έδωσαν την ώθηση να μεταβληθεί η παραλιακή ζώνη της Αλεξ/πολης (νέα και παλιά...


Μια γλυκιά φθινοπωρινή βραδιά και ένα σχεδόν ολόγιομο φεγγάρι, έδωσαν την ώθηση να μεταβληθεί η παραλιακή ζώνη της Αλεξ/πολης (νέα και παλιά) σε ένα όμορφο αγωνιστικό χώρο, δίπλα στη θάλασσα.

Ο ΔΡΟΜΕΑΣ ΘΡΑΚΗΣ διοργανωτής με υποστηριχτή το Δήμο Αλεξ/πολης και την αιγίδα της περιφερειακή ενότητας Έβρου και το ΣΕΓΑΣ.

Οι 400 δρομείς από όλη την Ελλάδα συμμετείχαν στα 5χλμ. και στα 10χλμ. με υψηλό επίπεδο ανταγωνισμού.

Στα 5χλμ. 1ος ο Χαράλαμπος Βούλκος, του τοπικού Δρομέα Θράκης, ήταν ο νικητής σε 16:18, με 2ο τον Βασίλη Μπέκα (Endurance Team) με 17:20 και 3ο τον Απόστολο Γκάτζιο (Δρομέας Θράκης) με 18:20 .

Στις γυναίκες 1η η Δέσποινα Μπλούκου (Endurance Team) με 22:08, 2η Βασιλική Ντάσιου κορασίδα από την Κομοτηνή με 23:12 και 3η η Lulcheva Stilyana από την Βουλγαρία με 23.26.

Στα 10χλμ. ο Νίκος Μπλιούκας (Chalkidiki Runners Club) ήταν ο μεγάλος νικητής, καλύπτοντας την απόσταση σε 37:07. Ακολούθησαν οι Χαράλαμπος Δελλής (Magginas Running Team) με 37:18 και Γιώργος Αντωνόπουλος (ΣΙΦΑ Έβρου) με 37:31 .

Στις γυναίκες 1η η Μαρία Λαμπούδη (43:10), 2η η Εμινέ Σαρισού-Δημητριάδης (45:02) και 3η η Θεοδώρα Χατζηβασιλείου (Endurance Team) 45:25.


Βραβεύθηκαν οι παρακάτω δρομείς στις ηλικιακές κατηγορίες:

5χλμ Γυναικών

Έως 39 ετών

1- Ντάσιου Βασιλική

2- Lulcheva Stilyana

3- Δάγκα Πηνελόπη

40-49 ετών

1- Κυρτζίδου Σταυρούλα

2- Τζηρίνη Θεανώ

3- Γκοτζαμάνη Αλεξάνδρα

50-59 ετών

1- Παρλαπάνη Κωνσταντίνα

2- Ζλατάνη Χαρά

3- Babacov Elena

πάνω από 60 ετών

1- Γιαλαμίδου Αναστασία

5χλμ Ανδρών

Έως 39 ετών

1- Μπέκας Βασίλειος

2- Δημητριάδης Ιωάννης

3- Τσεσμετζής Γεώργιος

40-49 ετών

1- Γκάτζιος Απόστολος

2- Βαλλιανός Χρήστος

3- Ασημακόπουλος Χρήστος

50-59 ετών

1- Καρούτας Δημήτριος

2- Μαυρόπουλος Νίκος

3- Γραμμενίδης Χρήστος

πάνω από 60 ετών

1- Μποζατζίδης Γεώργιος

2- Τσιότσιος Κων/νος

3- Ελευθεριάδης Γεώργιος

10χλμ Γυναικών

έως 39 ετών

1- Χατζηβασιλείου Θεοδώρα

2- Βαβατζιάνη Ματίνα

3- Καταγιαννίδου Ειρήνη

40-49 ετών

1- Τσακαλδήμη Κική

2- Στάθη Ουρανία

3- Αλεξούδη Θεοδώρα

50-59 ετών

1- Sarisoy-Δημητριάδης Εμινέ

2- Στεργίου Κωνσταντία

3- Χρυσοστομίδου Ευλαμπία

10χλμ Ανδρών

έως 39 ετών

1- Δελής Χαράλαμπος

2- Αντωνόπουλος Γεώργιος

3- Μουρατίδης Φώτης

40-49 ετών

1- Δασκαλόπουλος Στέφανος

2- Διαμαντάκης Παναγιώτης

3- Καμπαγεωργίου Πάρης

50-59 ετών

1- Γραμμένος Δημήτριος

2- Δαμιανίδης Φίλιππος

3- Κιμπάρης Χάρης

πάνω από 60 ετών

1- Αγγελόπουλος Μιχάλης

2- Μερκούρης Νικόλαος

3- Ντούσκας Νικόλαος

Αναλυτικά τα αποτελέσματα θα τα δείτε ΕΔΩ


Ακολουθήστε το XanthiNea.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλα τα νέα της Ξάνθης και όλες τις ειδήσεις.