Σάββατο, 9 Μαρτίου, 2024

Έριξε «πεντάρα» ο Άρης Πετεινού – Με το ένα πόδι στη Γ’ Εθνική

Κοινοποίηση

Με το ένα πόδι στη Γ’ Εθνική βρίσκεται πλέον ο Άρης Πετεινού, που επικράτησε με το επιβλητικό 5-1 επί του Ορφέα Ελευθερούπολης το απόγευμα της Τετάρτης (31/05).

Ο Άρης Πετεινού βρίσκεται πλέον στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα για τα μπαράζ ανόδου.

Η ομάδα του Τάσου Νεοφυτίδη βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο όταν δέχθηκε γκολ στο 24ο λεπτό του αγώνα από τον Τζαμπέγια. Ο Άρης Πετεινού ωστόσο αντέδρασε άμεσα στο 31ο λεπτό με τον Παυλίδη να βρίσκει δίκτυα και να κάνει το 1-1, που ήταν και το σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο ωστόσο ο Άρης Πετεινού ήταν καταιγιστικός ισοπεδώνοντας τον πρωταθλητή Καβάλας και σημειώνοντας τέσσερα γκολ.

Ο Άρης πήρε νωρίς το προβάδισμα με το γκολ του Μελισσόπουλου στο 47’. Ακολούθησε το γκολ του Εφέντη στο 55’ που έγραψε το 3-1, ενώ ο Μελισσόπουλος με πέναλτι στο 77’ έκανε το 4-1 και στο 89’ ο Μαλαδένης διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

Στην επόμενη αγωνιστική ο Άρης Πετεινού θα βρεθεί αντιμέτωπος με τον Ορέστη Ορεστιάδας, εκτός έδρας.